26May

Ulusal Hububat Konseyi TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret ederek Genel Müdür İsmail Kemaloğlu ile görüştü. UHK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Taşpınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Serpi, Yönetim Kurulu Üyeleri Sabahattin Yumuşak, Prof.Dr. Bayram Sade, Mehmet Tabur ve UHK Araştırma Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Soylu’dan oluşan Ulusal Hububat Konseyi heyeti, dünya ve Türkiye piyasaları ile ilgili olarak fikir alış verişinde bulundular. Toplantıda buğday ekim alanlarının azalması ve çözüm önerileri geniş şekilde konuşuldu.

TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, lisanslı depoculuğun öneminden bahsederek, alımların lisanslı depolar üzerinden yapılmaya başlandığının altını çizdi. Kemaloğlu meslek kuruluşları ile bilgi alışverişinin öneminden bahsederek, Ulusal Hububat Konseyi ile uyumlu bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Toplantı sonunda günün anısına TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu’na , UHK Yönetim Kurulu olarak çini işlemeli hediye takdim edildi.