26May

Ulusal Hububat Konseyi Yönetim Kurulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını Müsteşarı M. Hadi Tunç’u makamında ziyaret etti.

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Yönetim Kurulu Üyeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını ziyaret ederek Müsteşar M. Hadi Tunç ile görüştü. UHK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Taşpınar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Serpi, Yönetim Kurulu Üyeleri Sabahattin Yumuşak, Prof.Dr. Bayram Sade, Mehmet Tabur ve UHK Araştırma Danışma Kurulu Üyesi Prof.Dr. Süleyman Soylu’dan oluşan Ulusal Hububat Konseyi heyeti, Müsteşar M. Hadi Tunç’a yeni görevinde başarı dileklerini ileterek, tarımsal konularda hazırlanan UHK Sektör Raporunu takdim ettiler.

Tarım ve gıdanın çok bileşenli ve çok paydaşlı bir sektör olduğunu ifade eden Müsteşar Tunç, karar alıcılarla sektör paydaşlarının buluşmasının bu açıdan çok önemli olduğunu belirterek, yeni dönemde Konseylere önem verileceğinin altını çizdi.

Sektör sorunlarıyla yakından ilgilenen Müsteşar Tunç’a teşekkür eden UHK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Taşpınar, Konsey olarak gerekli raporlama ve bilgileri, görüşleri her zaman Bakanlık ile paylaşacaklarını söyledi.

Toplantı sonunda günün anısına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığını Müsteşarı M. Hadi Tunç’a, UHK Yönetim Kurulu olarak çini işlemeli hediye takdim edildi.